ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > DÖVME - TATTOO > Geçici dövme

Geçici dövme
Son Güncellenme : 04 Nis 2013 17:42

Geçici dövme nedir?

Geçici dövme hint kınası ve birkaç farklı kimyasal ile yapılan bir dövme çeşididir. Yaklaşık olarak 1 hafta- 10 gün arası kalıcılık gösterir fakat ilk yapıldığı günden sonra canlılığını kaybeder.

Geçici dövme basit bir işlem olmasına rağmen kullanılacak malzeme ve karışımlar yanlış olursa ciltte alerjik reaksiyon gösterebilir geçici ya da kalıcı yaralara – izlere sebep olabilir.

6 aylık, 1 yıllık, 2 yıllık geçici dövme söylentileri olmakla birlikte bu tarz uygulamalar yapan dövmecilere güvenmemenizi öneririz. Bu süreleri veren kişiler yıllık dövme adı altında kalıcı makyajda kullanılan malzemelerle dövme yapmakta ve bu işlem çeşitli sıkıntılar doğurmaktadır. 6 aylık, 1-2 yıllık geçici dövme diye birşey yoktur.

 

Geçici dövme malzemeleri nelerdir?

Geçici dövme hint kınası, oksijen suyu ve kına taşının doğru oran ve miktarlarla karıştırılması ve uygulanmasıyla yapılır. Bu miktarlar yanlış hesaplanırsa ciltte ciddi yaralar oluşabilir, alerjik reaksiyon görülme oranı yüksektir. Halk arasında konuşulan 6 aylık, 1-2 senelik dövme söylentileri kesinlikle doğru değildir. Geçici dövme birkaç hafta da yavaş yavaş canlılığını yitirir ve silinir.

 

 

 

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

3,092 saniyede 66 sorgu yapıldı.