ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > DÖVME - TATTOO > Dövmeler ve Anlamları (A Harfi)

Dövmeler ve Anlamları (A Harfi)
Son Güncellenme : 18 Mar 2013 17:08

ARI DÖVMELERİ

Arılar baharda ortaya çıktıkları için tekrar doğuşun simgesidir ve aynı zamanda sosyal uyum ve temizliğide ifade ettiği söylenir. Hristiyanlarsa umudun simgesi olarak görürler.

AKREP DÖVMELERİ

Akrep dövmeleri güçlü yapısı ve ölümcül silahı olan iğnesiyle tehlikelere karşı dik olmayı ve zor dönüşümlerin sembolüdür.

ALEV DÖVMELERİ

Alev dövmeleri tutku, dönüşüm, yıkım gibi konuları çağrıştırır. Ateşin yıkıcı ve yokedici gücü korku ve saygı çağrıştırabilir. Meşale gibi alevli dövmelerse bir umutışığı ya da bilgi anlamına gelir. Alev aynı zamanda Hinduizm’de kutsal sayılan elementlerdendir.

ankakusu dovmesi 225x300 Dövmeler ve Anlamları (A Harfi)

ANKA KUŞU DÖVMELERİ

Efsanelere göre anka kuşu 500 yıl kadar yaşar ve yorulduğu zaman yuvasını ateşe verir yanar, 3 gün sonunda küllerindne tekrar doğar aynı zamanda çok güzel şarkı söylediğide konuşulur. Çin mitolojisinde erdemin sembolüdür ve ejder den bir sonraki önemli sembol denilebilir.

ANAHTAR VE KİLİT DÖVMELERİ

Anahtar bazen evliliğin sembolü bazende kalbin anahtarı olarak algılanabilir. Çeşitli dövme motiflerinde çeşitli anlamlara gel

ebilir örneğin anahtar deliği ve bir anahtar kalbe giden yolu anlatır.

ASLAN DÖVMELERİ

Aslan tüm çağlar boyunca ve hemen hemen tüm milletler tarafından gücün ve asaletin simgesi olarak kabul edilir. Kraliyet ailelerinin birçoğunun sembolüde Aslan dır. Kısaca Aslan dövmesi gücün, cesaretin, asilliğin simgesi olarak tanımlanabilir.

AT DÖVMELERİ

Atlar tarih boyunca en çok saygı ve ihtiyaç duyulan hayvanlardan biridir. Atlarla insanlar arasında ki bağ her zaman çok farklı olmuştur ve at sadakatin simgesidir, özgür bir ruhuda simgeler.

AT NALI DÖVMESİ

At nalı dünya da ki meşhur sembollerden biridir. Bildiğiniz üzere at nalı bir şans sembolüdür ve şansı simgeler. Eski çağlarda büyü ve kötü ruhlardan koruduğuna inanılırmış hala daha şans getirdiğine inanılıyor ve at nalı şansın sembolü olarak kullanılıyor.

AY DÖVMESİ

akrep dovmesi Dövmeler ve Anlamları (A Harfi)

Geçmiş zamanlarda bir çok kültürde aya tapan insanlar olmuştur ve bireyselliğim sembolü olduğuna inanılır. Aynı zamanda ayın romantizm ve aşk çağrışımlarıda vardır. Özellikle romantik olan insanlar ay dövmelerini tercih edebilir.

AYI DÖVMESİ

Ayı hiç tartışmasız gücün ve koruyuculuğun simgesidir. Zaman zaman etrafımızda ki insanların vücutlarında ayı dövmeleri görürüz.

AZRAİL DÖVMELERİ

Azrail dövmesi ölümü ve hayatı düşündüren bir semboldür. Bu dövme özellikle cesur olan kişiler ya da kendini cesur olarak göstermek isteyen kişiler tarafından yapılır.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

1,185 saniyede 66 sorgu yapıldı.